Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Biografia

Wiesław Przyłuski to jeden z najoryginalniejszych łódzkich artystów. Zajmuje się rzeĽb± w kamieniu, metalu i drewnie, a także akwafort±. Pomostem między rzeĽb±, a grafik± s± u Przyłuskiego wspaniałe suchoryty, w których bardzo ostre linie rodz± się z mocno ciętych matryc.

Wiesław Przyłuski urodził się w Łodzi w 1959 roku. Studiował na Wydziale Grafiki PWSSP w Łodzi (obecnie ASP) grafikę projektow± pod kierunkiem Krzysztofa Lenka, potem Jana Kubasiewicza oraz grafikę warsztatow± pod kierunkiem Leszka Rózgi. Dyplom obronił w 1986 roku w Pracowni Wklęsłodruku profesora Leszka Rózgi (cykl grafik 'O tym i o wszystkim innym') i w Pracowni Typografii profesora Jana Kubasiewicza (opracowanie graficzne wierszy Cypriana Kamila Norwida: Ogólniki, Adam Krafft, W pracowni Guyskiego, Lapidaria, Malarz z konieczno¶ci).W roku 1998 uzyskał tytuł doktora na podstawie cyklu suchorytów '14 stacji Drogi Krzyżowej'. Za ten cykl artysta otrzymał w roku 1997 Nagrodę im. Władysława Pietrzaka. W roku 2002, na podstawie cyklu graficznego 'Mythos' oraz pracy teoretycznej z zakresu grafiki warsztatowej, uzyskał tytuł doktora habilitowanego. Obecnie jest adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki Warsztatowej.

Głównym ¶rodkiem wypowiedzi Wiesława Przyłuskiego jest rzeĽba i grafika.

Artysta wykonuje rzeĽby i grafiki na zamówienie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny (0 42) 252 72 99.